Skup pras

Skupujemy prasy mimośrodowe i hydrauliczne. Interesują nas głównie prasy w dobrym stanie technicznym, które można przetestować na ruchu. Spośród tej grupy maszyn interesują nas wszystkie prasy, które zostały wyprodukowane po 1980 roku. Skupujemy prasy używane do metalu oraz prasy przeznaczone do przetwórstwa tworzyw i gumy.

Skup pras mimośrodowych

Skupujemy prasy mimośrodowe polskich i zagranicznych producentów. Spośród polskich maszyn interesuje nas cały typoszereg pras typu PMS. Począwszy od tych najmniejszych o sile nacisku 2,5 t do tych największych, których siła sięga 160 ton. W Polsce wiele zakładów produkujących prasy oznaczało takim samym symbolem swoje maszyny: PMS – co oznaczało „Pras Mimośrodowa Stała”. Po tym symbolu podawano siłę nacisku. Maszyny te między innymi produkowały firmy: Wykromet, Plasomet, Warszawska Fabryka Pras Warszawa-Włochy, Fabryka Pras Automatycznych oraz inne liczne Zakłady Doskonalenia Zawodowego np. z Krakowa czy Częstochowy.

Spośród pras mimośrodowych produkowanych przez zagranicznych producentów chętnie kupimy maszyny czeskich i słowackich producentów takich jak: Smeral Trnava, Toma, VSS i ZTS Kosice. Spośród pras tych producentów interesuje nas cały typoszereg pras od LEN 10 do LEN 63, Prasy LEXN 100 oraz prasy LE o sile nacisku od 160 do 400 ton. Zainteresowani jesteśmy także prasami typu LEK 160 i LEK 250. Kupujemy także prasy Rosyjskie typu KD, Włoskie, Bułgarskie i innych producentów. Z maszyn produkowanych w Niemczech interesują nas prasy wytwarzane przez kombinat Erfurt i wszystkie prasy produkowane przez grupę WMW takie jak Pels, PEE itp.

Skup pras hydraulicznych

Skup używanych pras hydraulicznych obejmuje prasy o konstrukcji wysięgowej oraz prasy bramowe. Skupujemy zarówno prasy używane do obróbki metali jak i prasy przeznaczone do przetwórstwa tworzyw sztucznych takich jak melemina, polofen czy guma. Interesują nas maszyny wyprodukowane przez polskich i zagranicznych producentów. Spośród polskich producentów interesują nas prasy używane, wyprodukowane przez Ponar Żywiec (kiedyś Żywiecka Fabryka Maszyn), który produkował cały typoszereg pras bramowych począwszy od PHM 63 do PHM 400 oraz prasy wysięgowe PH-WN 16 do PH-WN 100. Interesują nas także prasy PH-M z Tarnobrzeskiej Fabryki Obrabiarek.

Spośród pras zagranicznych interesują nas najbardziej maszyny niemieckie, rosyjskie i włoskie. Skupujemy prasy wysięgowe z kombinatu Erurt grupy WMW PYE 100, 160 i 250, ale także i mniejsze modele. Chętnie kupimy także prasy o konstrukcji bramowej.

Skup pras rewolwerowych i wykrawarek

Zainteresowani jesteśmy także prasami rewolwerowymi i wykrawarkami do obróbki blachy. Z tego typu maszyn interesują nas te wyprodukowane po 1995 roku. Najbardziej znani producenci maszyn tego typu to: Amada, Fin-Power, Trumpf i LVD.

Skup pras krawędziowych i zaginarek

Skupujemy także prasy krawędziowe oraz zaginarki do gięcia blachy. Spośród maszyn konwencjonalnych interesują nas prasy krawędziowe o napędzie hydraulicznym oraz zaginarki mechaniczne i hydrauliczne. Spośród maszyn sterowanych numerycznie interesują nas krawędziarki hydrauliczne i servo oraz zaginarki mechaniczne i hydrauliczne wyposażone w sterowanie NC i CNC.

Przykładowe zdjęcia używanych pras mimośrodowych:

Prasy mimośrodowe ZTS LE 160 i LE 250
ZTS LE 160 i LE 250
Prasa mimośrodowa ZTS LEK 160
ZTS LEK 160
Prasa mimośrodowa LEN 25 C
Prasa mimośrodowa LEN 25 C

Przykładowe zdjęcia używanych pras hydraulicznych:

Prasa hydrauliczna wysięgowa PYE 100 N
VEB Wema Zeulenroda PYE 100 N

Prasa hydrauliczna Ponar Żywiec PHM 160 A
Ponar Żywiec PHM 160 A

Przykładowe zdjęcia używanych pras rewolwerowych i wykrawarek:

Prasa rewolwerowa z laserem FINN-POWER LP6
Prasa rewolwerowa z laserem i systemem załadunku blachy FINN-POWER LP6
Wykrawarka do blachy Trumpf Trumatic TC 1000 R
Wykrawarka do blachy Trumpf Trumatic TC 1000 R

Przykładowe zdjęcia używanych pras krawędziowych i zaginarek do blachy:

Prasa krawędziowa DURMA HAP 2035
Prasa krawędziowa DURMA HAP 2035
Zaginarka mechaniczna RAFAMET KM 4x2000
Zaginarka mechaniczna RAFAMET KM 4×2000