Skup wiertarek

Skupujemy używane wiertarki do metali, które zostały wyprodukowane po 1985 roku. Wiertarki to jedna z szerszych grup maszyn, która zawiera wiele typów maszyn używanych do wiercenia. Do podstawowych grup zaliczamy wiertarki kadłubowe, słupowe, wiertarki promieniowe, stołowe i koordynacyjne (współrzędnościowe). Nowoczesne wiertarki wyposażane są także w sterowania CNC, dzięki czemu można zautomatyzować proces produkcji. Jesteśmy zainteresowani każdym typem wiertarek.

Skup wiertarek kadłubowych i słupowych

Wiertarki kadłubowe i słupowe stanowią jedną z najliczniejszych grup maszyn do obróbki metali. Cechą charakterystyczną rozróżniającą te dwa typy maszyn jest konstrukcja korpusu maszyny. Korpus wiertarki kadłubowej jest odlewany z żeliwa. Z jednej strony posiada prowadnice, po których porusza się w pionie wrzeciennik i stół wiertarki. Taka konstrukcja jest bardzo sztywna ale wadą tego rozwiązania jest brak możliwości np. odsunięcia stołu na bok, tak aby można było wiercić większy element. Tą drobną wadę rozwiązuję konstrukcja słupowa. W tym typie maszyn dolną część korpusu stanowi rura , na której osadzony jest stół. Przy takiej budowie wrzeciennik porusza się po krótkich prowadnicach, a stół ma dodatkową możliwość obrotu wokół korpusu. Dzięki temu można wiercić większe elementy. My skupujemy oba typy tych wiertarek. Do najliczniej spotykanych wiertarek używanych na naszym rynku należą: rosyjskie modele 2h135, 2h125 i 2h150, rumuńskie G40, 6GCO i 6GM A1 oraz niemieckie wiertarki z kombinatu WMW.

Skup wiertarek promieniowych

Chętnie też kupimy używane wiertarki promieniowe o każdej długości ramienia i każdej średnicy wrzeciona. Począwszy od najkrótszych o długości roboczej równej 1m, do dużych maszyn o ramieniu o długości np. 4m. Najbardziej znanymi producentami wiertarek promieniowych, które można spotkać na rynku polskim są wiertarki produkowane przez polskie zakłady z Poznania – Hipolit Cegielski HCP, węgierskie wiertarki firmy Csepel, niemieckie firmy Raboma i Herrmann Kolb oraz czeskie wiertarki VO 63 produkowane przez firmę MAS.

Przykładowe zdjęcia wiertarek różnych typów:

Wiertarka słupowa 6GCo - RM1
Wiertarka słupowa 6GCo – RM1
Wiertarka kadłubowa Infratirea Oradea G40
Wiertarka kadłubowa Infratirea Oradea G40
Wiertarka promieniowa HCP CEGIELSKI WRA 451
Wiertarka promieniowa HCP CEGIELSKI WRA 451